LOADING

Oto Kurtarıcının Görevleri Nedir?

Oto Kurtarıcının Görevleri Nedir?

by alpererbas Kasım 26, 2018

Gündelik hayatta pek çok kişi ulaşım ihtiyacını sivil araçları ile gerçekleştirmektedir. Ancak kimi zaman bu araçlar arıza vermekte, kimi zaman ise kazalara maruz kalmaktadır. Böyle durumlarda ise, ulaşım yarıda kesilmekle birlikte, otomobillerin çalışma fonksiyonları durmaktadır. Oto kurtarıcının görevi ise, bu gibi durumlarda yolda kalmış olan aracın çekilmesini sağlamaktadır. Özellikle de kaza sonucu ağır hasar almış alan araçlar, kurtarıcılar sayesinde en yakın servise götürülmektedir.

Bireylerin mağduriyetini gidermek ve aracın güvenliğini sağlamak ta oto kurtarıcının görevi olmakla beraber, benzini bitmiş olan taşıtlar içinde aynı şey geçerlidir. Ayrıca kurtarma işlemlerini mümkün mertebe en kısa sürede tamamlayan çekici modelleri, farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılmaktadır.

Hızlı Teknik Destek

Bir aracın yolda kaldığı süre boyunca trafiğin düzenli bir şekilde işlemesi mümkün değildir. Özellikle de kaza sonrasında yaşanan mağduriyet kısa bir süre içerisinde giderilmelidir. Oto kurtarıcının görevi sadece araçların çekilmesini sağlamak değildir. Buna ek olarak olay yerine çok kısa bir süre içerisinde gidebilmeli ve çekme işlemlerini pratik bir şekilde tamamlamalıdır. Aksi taktirde yolun tıkanması ve diğer sürücülerinde mağdur olması kaçınılmaz bir durumdur.

Oto kurtarıcının görevi arasında, her ataç modelinin güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamakta yer almaktadır. Örneğin vince yüklenen araçlar hareket etmemeli ve yolculuk sırasında herhangi bir nedenden dolayı zarar görmemelidir. Özellikle de hafif ticari taşıtlar profesyonel bir şekilde sabitlenmelidir. Aksi taktirde nakliye sırasında da istenmeyen kazalar oluşabilir.

Oto Kurtarıcının Görevi Nerede Biter?

Kaza sonucu yolda kalmış araçlar, en yakın teknik servise götürülmektedir. Benzini biten otomobiller ise, yine en yakın petrol ofisine götürülmelidir. Yani oto kurtarıcının görevi, taşıtların götürülmesi istenen yere kadardır. Daha açık bir dille anlatılması gerekişe, platform üzerinde bulunan taşıtların yere indirildiği an çekicinin görevi son bulur.

Bu nedenle de sürücülerin mantıklı bir konum belirlemesi oldukça önemlidir. Aksi taktirde tekrar oto kurtarıcıya ihtiyaç duyulabilir. Firmamız tarafından gerçekleştirilen kurtarma işlemleri ise, hem kısa bir süre içerisinde tamamlanmakta, hem de farklı araç modelleri sürücülerin istediği tüm alanlara götürülmektedir. Personellerimiz ise, projelerin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için her türlü özveriyi göstermektedir.

Çekiciler Nasıl Kullanılır?

Oto kurtarıcının görevi tüm taşıtları olay yerinden kaldırmak ve başka bir konuma götürmektir. Ancak bu görevin profesyonel bir şekilde tamamlanması için çekicilerin tüm özelliklerini iyi bilen personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Vinç platformu, farklı şekillerde kullanılmakta ve yönlendirilmektedir.

Örneğin aracın boyu, ölçüsü ve tonajı, uygulama metotları noktasında oldukça önemlidir. Teknik ve donanımsal ayarlar Oto kurtarıcın görevi değildir. Bu işlemler, personeller tarafından ayarlanmalı ve aracın sağlıklı bir şekilde yüklenmesi sağlanmalıdır. Firmamız bünyesinde görev yapan tüm ekipler, mesleğinin gerektirdiği bilgi ve tecrübeye sahiptir. Ayrıca otomobillerin doğru çözüm yöntemleri ile çekilmesi noktasında da oldukça başarılıdır.

Social Shares

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WhatsApp Tıkla Konum Gönder